start
IV Wiosenny Turniej z Jajem

 W przedświąteczną środę Samorząd Szkolny  zorganizował dla klas IV-V I  IV Wiosenny Turniej z Jajem. Mieszane drużyny ośmioosobowe rywalizowały w konkurencjach sportowych, a trzyosobowe zespoły rozwiązywały krzyżówki, rebusy, zagadki  i inne rozrywki umysłowe tematycznie związane z wiosną i świętami. Jak zawsze było wiele emocji, hałaśliwego dopingu ,dużo śmiechu i  dobrej zabawy.  Konkurencje sportowe przygotowane przez p.M.Zdrojewskiego wymagały sprawności , szybkości, ale też zręczności i sprytu, a w rozrywkach  umysłowych zespoły musiały wykazać  się znajomością zwyczajów i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. A wszystko to pod czujnym okiem jury,które po zakończonych rozgrywkach ogłosiło ,że zwycięstwo w IV Wiosennym Turnieju z Jajem zdobyła klasa V. Gratulujemy!

 

                                                            

 
Spotkanie z Zającem.

 Tradycją w naszej szkole jest organizowany przed Wielkanocą konkurs plastyczny  pt. „Symbole Świat Wielkanocnych”,  którego wyniki dzieci poznają na „Spotkaniu z Zającem”. W tym roku zadaniem uczniów klas 0 – III było wykonanie pracy przestrzennej, która przedstawiać miała wybrany symbol Wielkanocy. W konkursie wzięło udział 62 uczniów. Prace były przepiękne i wszystkie nawiązywały do nadchodzących świąt. Jury wybrało 12 prac, które zostały nagrodzone świątecznymi upominkami  i słodkościami. Główne nagrody otrzymali:  Zuzanna Jahn - Ib, Radosław Modrzejewski - II, Julia Więcławska - II,  Aleksandra Szyszka - II, Kajetan Lipowski - Ia , Szymon Szymański – II b, Szymon Młodzianowski - II, Magdalena Kalita -0K, Paweł Siennicki – 0K, Natalia Glaszka – 0K, Zuzanna Krauze - III. 

W trakcie „Spotkania z Zającem” uczniowie klasy II przedstawili inscenizację opowiadania  Grzegorza Kasdepke –„Najpiękniejsze..” oraz zaprezentowali informacje o symbolach świąt wielkanocnych.  Po krótkich inscenizacjach  wszystkie  zaproszone dzieci z klas 0-III, wzięły udział w konkurencjach sportowych z jajem. Uczniowie przenosili jajo na drewnianej łyżce przez tor przeszkód, dreptali jak kaczuszki po wyznaczonej  trasie oraz dosiadali zająca i pędzili skacząc na gumowych piłkach do linii mety. Każda klasa tworzyła odrębną drużynę: 0GŁ - Kurki, 0K – Zajączki,  kl. Ia – Kaczuszki,  kl. Ib – Kurczaki,  kl. II – Baranki,  kl.  III – Koguty. Najlepsza okazała się drużyna Kogutów, jednak wszystkie dzieci otrzymały symboliczne jajeczka z czekolady. Zabawa była fajna i tym akcentem zakończyliśmy przygotowania do Wielkanocy
 
Projekt klasy II

Klasa II od 19 marca 2014 roku rozpoczęła realizację projektu pod nazwą  „ Być jak Doktor Dolittle” Celem projektu jest:

* zachęcenie uczniów do czytania książek

* zapoznanie z ciekawą formą czytania lektur szkolnych

* współpraca rodziców i opiekunów z wychowawcą i szkołą

*rozwijanie zdolności artystycznych dzieci

*wdrożenie do pracy  w zespołach

* wzbogacenie słownictwa czynnego uczniów

* poznanie ciekawych zawodów rodziców

* poznanie miejsc pobytu zwierząt

* poznanie najbliższej okolicy poprzez wyjazdy edukacyjne

Projekt realizowany będzie do końca czerwca 2014 roku i zakończy go prezentacja, przygotowana przez uczniów klasy II i wychowawcę.

Do tej pory uczniowie odwiedzili schronisko dla zwierząt w Toruniu, gdzie przekazali karmę  dla mieszkańców schroniska. Odwiedzili gospodarstwo BabaLuda,  w którym  mieli kontakt ze zwierzętami  hodowlanymi.  Raz  w tygodniu poznają przygody Doktora Dolittle, czytane w klasie przez zaproszonych  rodziców. Rozwiązują tematyczne zadania przygotowywane przez czytających poszczególne rozdziały książki pt. „ Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.  Poznają zawody rodziców,  uczą się przeprowadzać wywiady z zapraszanymi gośćmi. Wykonują  prace plastyczne prezentujące poszczególne przygody głównego bohatera.  Uczą się pomagać zwierzętom  i o nie dbać.

Małgorzata Lipowska

 
Wyjazd do BabaLudy

Trochę tradycji wielkanocnych, trochę oddechu na świeżym powietrzu wśród zwierząt gospodarskich.  Jeśli takie klimaty to tylko wyjazd do BabaLudy.  Zajęcia w terenie to duża atrakcja i gwarancja fajnie spędzonego czasu. W czasie zabaw z kozami,  alpakami, owcami, kurami, kaczkami, kotami dzieci dowiedziały się o hodowli zwierząt, o ich zwyczajach,  mogły karmić je, przytulać i głaskać do woli. Zabawy na huśtawkach, z piłkami, na ściance wspinaczkowej, jazda na indiańskich nartach sprawiły także dużo radości. Po wielu atrakcjach na dworze udaliśmy się do domu gospodarzy,  gdzie zostaliśmy poczęstowani babami wielkanocnymi i wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania  o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami  Świąt Wielkanocnych. Uczniowie mieli okazję upiec własne babeczki drożdżowe i wykonać jajeczka z wełny czesankowej . Czas w tak fajnej atmosferze szybko minął i trzeba było wracać do szkoły. 7 kwietnia 2014 roku na pewno pozostanie w pamięci dzieci z klas Ia i II na dłużej.

Małgorzata Lipowska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 25 z 43
Rekrutacja

Informacja dla rodziców dzieci urodzonych w roku 2007,2008,2009

W zakładce „ Rekrutacja ” znajdują się informacje dotyczące obowiązku szkolnego i przedszkolnego, terminy składania dokumentacji oraz wzory dokumentów obowiązujące przy zgłaszaniu dzieci do szkoły.

Ostatnio dodane

Designed by:
VPS hosting Joomla Templates
Web hosting services