start
Wycieczka do Ośrodka Hodowli Roślin

 Klasa Ia i II 8. 05. 2014 roku wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Hodowli Zwierząt w Grodnie. W „zagrodach” uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzynę płową czyli: daniele, jelenia, zwierzynę czarną: muflona oraz dziki. Były też ptaki takie jak: bażant, kuropatwy, paw, gęsi gęgawy, kury, perliczki i psy myśliwskie. Dzieci uczestniczyły w karmieniu zwierząt i mogły pogłaskać oswojonego jelenia o imieniu Baśka. Po spacerze wśród zwierząt trafiliśmy do sali, w której zgromadzone były trofea łowieckie. To był dla dzieci widok niezapomniany. Zgromadzone poroża, ozdoby myśliwskie: torby ze skór, czapka, żyrandole, skóry: kun, tchórzy, lisów, borsuka i rysia oraz eksponaty żubra i dzika zrobiły duże wrażenie. W trakcie ogądania tych wszystkich rzeczy gospodarz pan Łukasz Piecyk opowiadał ciekawostki związane z myślistwem. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest różnica miedzy rogami a porożem. Poznały nazwy małych, średnich i dużych dzików. Wiedzą już teraz, że dzik ma szable i fajki, oglądały kolorowe jajka ptactwa, zbierały pióra bażantów, poznały podczas karmienia przysmaki zwierząt, dowiedziały się w jakim celu hoduje się zwierzęta w Grodnie. Dla utrwalenia tych wszystkich wiadomości dzieci otrzymały książki o tematyce łowieckiej i kolorowanki z zadaniami przyrodniczymi. Podsumowaniem naszego spotkania było ognisko z kiełbaskami, soczkami i jabłkami. To był ciekawy i fajny dzień nauki, który doskonale wpisał się w projekt „ Być jak Doktor Dolittle” realizowany przez drugoklasistów.

Dziękujemy za zorganizowanie naszej wycieczki Panu Leszkowi Mańkowskiemu.

Małgorzata Lipowska

 
Kolejny sukces p. Małgorzaty Lipowskiej

Kolejny sukces p. Małgorzaty  Lipowskiej – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kończewicach

                Pani Małgorzata Lipowska  zdobyła III msc  w „ Wojewódzkim Konkursie na najciekawszy scenariusz lekcji opracowany w oprogramowaniu SMART Notebook  „ Interaktywny Nauczyciel”. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz we współpracy z Firmą Image Recording Soulution w Warszawie.  Nagrodę otrzymała za scenariusz

 pt. „ Krainy wiecznych lodów i ich mieszkańcy.”

                W ubiegłorocznej edycji tego konkursu  p. Lipowska otrzymała wyróżnienie za scenariusz

 pt.”  Mapa Polski pomaga podczas wakacyjnych podróży”.

To nie pierwsze scenariusze lekcji z wykorzystaniem tablicy  interaktywnej , które stworzyła p. Lipowska.  Jej propozycje ćwiczeń interaktywnych do wiersza „ Rzepka „ J. Tuwima zdobyły wyróżnienie w tegorocznym konkursie organizowanym przez KPCEN w Toruniu.

                Gratulujemy  sukcesów  i życzymy dalszych pomysłów na ciekawe lekcje.

                                                                                                                             Maria Kaszyńska – dyrektor szkoły

 
Sukcesy naszych uczniów

 Jakub Lewandowski ze SP w Kończewicach został zwycięzcą konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w kat. klas I-III, którego organizatorem było Gimnazjum w Pluskowęsach w partnerstwie z Gminnym  Zarządem OSP.

 

 

 Karolina Bytniewska i Daria Maciejewska są uczennicami kl. III SP w Kończewicach. Dziewczynki  zaprojektowały pocztówki o Bł. Jucie i na konkursie zorganizowanym przez Gimnazjum w Głuchowie zajęły pierwsze i drugie miejsce w kategorii klas I-III.

 

 

Podsumowanie konkursu plastycznego „ Kartka z niezapominajką” w ramach Gminnego  Święta Niezapominajki, które odbyło 14 maja w Kiełbasinie. Poniżej laureatki w kategorii klasy  I-III:  Zuzia Jahn, Martyna Grupa i Ola Soszka.

 
   
 
Majowe Święta

Z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Po uroczystości, wraz z uczniami Gimnazjum w Głuchowie przeszliśmy na Kopiec " Ziemia Polaków", przy którym nasi uczniowie umieścili przygotowane przez siebie biało-czerwone kwiaty.

 


 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 25 z 47
Rekrutacja

Informacja dla rodziców dzieci urodzonych w roku 2007,2008,2009

W zakładce „ Rekrutacja ” znajdują się informacje dotyczące obowiązku szkolnego i przedszkolnego, terminy składania dokumentacji oraz wzory dokumentów obowiązujące przy zgłaszaniu dzieci do szkoły.

Ostatnio dodane

Designed by:
VPS hosting Joomla Templates
Web hosting services