start
Czas na zdrowie

Zdjęcia z imprezy "Czas na zdrowie" 31 marzec 2014r.

 
 

 

 
Nauka może być świetną zabawą

19.03.2014 roku klasa Ia i II wybrała się na wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu była wizyta w schronisku dla zwierząt oraz w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Pobyt w schronisku dla uczniów klasy II to początkowy etap realizowanego przez uczniów, rodziców i opiekunów projektu pt. „Być jak doktor Dolittle”. Uczniowie zebrali 55 kg karmy dla zwierząt, którą podarowali zwierzakom ze schroniska. Pierwszaki przyłączyły się do akcji zbiórki i także podarowały 21 kg smakołyków kociakom i pieskom. Wizyta w schronisku była pełna emocji.  Wielu z uczniów od pierwszego wejrzenia zakochało się w zwierzakach tam mieszkających. Pobyt w Młynie Wiedzy był równie atrakcyjny i bardzo emocjonujący dla dzieci. Tu mogły dotknąć, doświadczyć wielu rzeczy,o których w szkole możemy tylko mówić. Wystawa pt. „Rzeka” była przez uczniów dwukrotnie odwiedzana, a zabawa w wodzie była najbardziej atrakcyjna. Zakupione pamiątki i przeżyte emocje długo jeszcze pozostawią w pamięci dzieci doświadczenia z Centrum Nauki.

Małgorzata Lipowska

 
Z wizytą w DPS-ie

Dzieci z klasy zerowej oraz z klasy III SP w Kończewicach wystąpiły dla mieszkańców DPS w Browinie z przygotowanym programem muzycznym. Wzruszenie pensjonariuszy i zadowolenie dzieci pokazały, że korzyści z tego wydarzenia były obopólne.

   
 
 
Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy

W tym roku po raz pierwszy z toruńskiego konkursu miejskiego został przemianowany na wojewódzki. Zainteresowanie nim potwierdziło słuszność decyzji organizatorów. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Toruniu, o Mikołaju Koperniku i toruńskich legendach. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się konkretnymi wiadomościami a także w formie prac plastycznych przedstawiali postać Kopernika lub wybrane legendy toruńskie. W tych dwóch kategoriach jury oceniało nadesłane prace. Okazało się, że było ich ponad 900! Łącznie nagrodzono 20 uczestników. Wśród nich aż trzy laureatki to uczennice klasy trzeciej SP w Kończewicach. Zuzia Krauze zdobyła I nagrodę a Wiktoria Grenda-Wolkow  III nagrodę w kategorii pracy o wielkim astronomie. Za plastyczną opowieść toruńskiej legendy Martynie Grupie jury przyznało II nagrodę. Wynik fantastyczny!  Po uroczystej gali wszyscy zostali zaproszeni na wspólne zwiedzenie  „Domu legend”, a potem uczciliśmy sukces lodami w cukierni pana Lenkiewicza.

Ewa Czarnecka

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 25 z 37
Rekrutacja

Informacja dla rodziców dzieci urodzonych w roku 2007,2008,2009

W zakładce „ Rekrutacja ” znajdują się informacje dotyczące obowiązku szkolnego i przedszkolnego, terminy składania dokumentacji oraz wzory dokumentów obowiązujące przy zgłaszaniu dzieci do szkoły.

Ostatnio dodane

Designed by:
VPS hosting Joomla Templates
Web hosting services